V Londýne je asi 12000 reštaurácií, ktoré ponúkajú jedlá najrôznejších kuchýň sveta. Najväčšia koncentrácia podnikov je vo West Ende, najširšia ponuka v štvrti Soho. Nie je to tak dávno, čo mala britská kuchyňa veľmi zlú povesť. Mdlá chuť, nedostatok predstavivosti a prevarená zelenina – toto všetko bolo zmieňované v súvislosti s ňou a tak bola často terčom posmechu. Našťastie sa toto všetko zmenilo. Prebudil sa záujem aj o domácu kuchyňu. Dôraz sa kladie hlavne na kvalitné suroviny z miestnych zdrojov.
Tradičná britská strava
Anglické raňajky– toto výdatné jedlo tvoria vajíčka, pražená slanina, párky, paradajky, fazuľa, šampiňóny a toast. Toto všetko sa podáva so šálkou čaju. V tradičných podnikoch majú aj ovsenú kašu.
Anglický čaj– podáva sa okolo po štvrtej poobede. Výber čaju je veľký, od indických ako je Assam alebo Darjeeling po aromatickejší Earl Grey. K čaju sa podávajú sendviče, koláčiky so smotanou či šľahačkou a džemom, rôzne druhy sušienok.
Rostbeef- šťavnatá ružová hovädzina, ktorá sa tradične podáva s takzvaným yorkshirským pudingom, zmesou restovanej zeleniny s hnedou omáčkou, prípadne s chrenovou omáčkou či horčicou.
Fish and chips (ryba s hranolkami)– Podáva sa tradične aj s hrachovou kašou a pripravuje sa vždy ako minútka. Je to naozaj výdatne britské jedlo, ktoré nájdete snáď v každej ponuke.
Pie and mash (mäsový koláč so zemiakovou kašou)– koláč plnený mletým hovädzím mäsom so zemiakovou kašou a k tomu špeciálna zelená omáčka, tzv. liquor, pripravenou z petržlenu.
Čo si dať na pitie?
Pivo bolo pre Britániu vždy tým, čím je víno vo Francúzsku. Vyrába sa tu niekoľko druhov pív, od ležiakov cez ale (pivo vyrábané metódou vrchného kvasenia, sladšie, ale s menšou penou) až po stout (tmavé krémové vyrábané z praženého sladového jačmeňa), jeho najznámejším zástupcom je značka GUINNESS.
Obľúbeným anglickým pitím je cider, vyrábaný v juhozápadnom Anglicku. Jedná sa o nápoj s nízkym obsahom alkoholu z nakvaseného jablčného muštu, tzv. scrumpy.