Spotrebiče v kuchyni – kuchynské spotrebiče bývajú veľmi vyťažované, používame ich každý deň, a napríklad taká rýchlovarná kanvica, sendvičovač, mixér alebo kávovar berieme do ruky aj niekoľkokrát počas jedinej hodiny. Tu je revízia elektrických spotrebičov veľmi zásadná, pretože bráni nebezpečnému úrazu alebo požiaru v dôsledku skratu. Kuchynské spotrebiče veľmi často obsluhujú aj deti, bezpečnosť elektrických spotrebičov je teda hlavne v kuchyni na prvom mieste.
Spotrebiče v dielni – pomerne často sa pri revíziách elektrických spotrebičov zabúda na dielenské náradie. Patria sem napríklad vŕtačky, uhlové brúsky, elektrické skrutkovače, kladivá či hoblíky. Každé náradie môže mať prerezanú alebo prepálenú prívodnú šnúru, povolené kontakty vo svorkách alebo poškodené vinutie na cievkach elektromotora a množstvo ďalších vnútorných závad.
Záhradná technika – veľkým nebezpečenstvom je kosačka na trávu. Ak si nepostrážite rotačný nôž, ktorý veľmi ľahko prereže elektrický kábel, a udalosť prehliadnete, môžete sa pri kosení trávy stretnúť so smrťou. Veľmi podobné je to pri plotových nožniciach na živý plot a ďalších nástrojoch s ostrými čepieľkami, ktoré sa nedopatrením pripletú k prívodným šnúram.
Vaša pracovňa – za pracovňu možno považovať kút, kde sa nachádza písací stôl, a pod ním spleť káblov a drôtov, ktoré vedú rôznymi smermi k elektrickým spotrebičom typu tlačiarní, počítačov, nabíjačiek, reproduktorov a zosilňovačov, televízorov, lampičiek a podobných výrobkov v sortimente elektroniky a osvetľovacie techniky. Každý zo spotrebičov môže mať skrytú vnútornú vadu, a ak sú káble voľne položené pod stolom, môžete ich pri manipulácii s nábytkom vrátane kancelárskej stoličky priškripnúť a predrieť im izoláciu. Obnažená izolácia vodičov je potom veľmi nebezpečná najmä pre náhodný kontakt bosou spotenou nohou, kedy slaný pot dobre vedie elektrický prúd.